Rekonstrukce koupelen a bytů

Rekonstrukce bytového jádra – srdce Vašeho domova

Od roku 2006 se zabýváme problematikou modernizace bytových jader v panelových domech. Nabízíme rekonstrukce "na klíč". Od této doby vytváříme a zdokonalujeme systém, kterým se zcela jistě odlišujeme od ostatních firem.

Od samého počátku vnímáme každou rekonstrukci jako jedinečnou, snažíme se naslouchat přáním zákazníka, pouze radíme, doporučujeme a upravujeme tak, aby byly v souladu s platnými normami ČSN a požadavky na výstavbu. Jsme si plně vědomi, že pokud se Vy jako zákazníci rozhodnete investovat do modernizace koupelny, chcete tím vytvořit nový domov.

Navrhujeme komplexní vyřešení interiéru bytového jádra s možnou návazností na projekt kuchyně nebo kuchyňského koutu včetně přilehlé vstupní chodby, případně vyřešení modernizace celého bytu. Vážným zájemcům o rekonstrukci vytvoříme 3D návrh.

Dle potřeby zajistíme projektovou dokumentaci, případně ohlášení na příslušném stavebním úřadu. Zajistíme oznámení o rekonstrukci ostatním nájemníkům, příp. správci na vývěsní desce v domě.

Záruka na dílo je 36 měsíců. Po předání stavby obdržíte dle rozsahu revizní zprávu elektroinstalace, plynoinstalace, tlakovou zkoušku vody, zkoušku těsnosti kanalizace, protokol o novém zaplombování (výměně) vodoměru, potvrzené záruční listy.
Na většinu námi dodávaných materiálů a výrobků poskytujeme záruční i pozáruční servis.
Dle potřeby zajišťujeme jádrové vrtání a řezání panelů a jiné úpravy konstrukcí v bytech včetně potřebného statického výpočtu, projektové dokumentace a povolení.

Vzhledem k tomu, že ke každé rekonstrukci přistupujeme individuálně, nelze obecně stanovit cenu. Cenová nabídka tak vzniká v průběhu konzultací a osobních návštěv. Dle našich zkušeností víme, že lze zrekonstruovat koupelnu v panelovém domě se základním vybavením do 100 tisíc korun, vytvářeli jsme ale také nový luxusní domov za 250 tisíc korun. Po odsouhlasení nové dispozice a rozmístění zařizovacích předmětů je nutno vybrat obklady a dlažby a vytvořit kladečský plán. V tomto okamžiku lze přesně stanovit cenu za dílo a bude sepsána smlouva. Samotná realizace pak trvá dva až tři týdny dle rozsahu a náročnosti. Zapomeňte tedy na televizní kouzelníky a jiné pochybné Ferdy Mravence, kteří garantují provedení rekonstrukce na klíč do pěti dní na svých webových stránkách. Není to technologicky možné ani ohleduplné k ostatním nájemníkům v domě. Byt je během výstavby s přihlédnutím ke zdraví a bezpečnosti investora neobyvatelný. Doporučujeme si na dobu rekonstrukce zajistit náhradní ubytování.

Rekonstrukce pak probíhá přibližně dle následujícího harmonogramu:

 1. den – Předání staveniště, zajištění stávajících rozvodů vody, kanalizace, plynu, elektroinstalace. Vybourání stávajícího bytového jádra, odvoz a uložení na skládku. Dovoz materiálu na stavbu. Založení půdorysu dle grafického návrhu.
 2. den – Zdění příček bytového jádra, kotvení montážní pěnou, případně ocelovými profily.
 3. den – Dokončení zdění. Technologická přestávka
 4. den - Vysekání drážek pro nový rozvod vody, odpadů, plynu.  Montáž rozvodu vody, odpadů, plynu.
 5. den – Rozvod elektroinstalace, montáž nové vzduchotechniky. Broušení příček (začištění rohů a montážních otvorů
 6. den – Zapravení drážek po elektroinstalaci, vodoinstalaci a odpadech, zpevňování zdiva armovací tkaninou (perlinkou), stěrkování.
 7. den - Broušení nerovností armovací tkaniny, natahování jemné vnitřní omítky zdiva v místech, kde nebude obklad, vyrovnání původních stěn bytového jádra pro obkládání, přípravné obkladačské práce (stěrkování, hydroizolace).
 8. den – Obkládání svislých stěn bytového jádra.
 9. den – Dokončení obkladačských prací, vyrovnání podlah nivelační hmotou v místech pokládky dlažby. Štukování kuchyň, chodba.
 10. den – Pokládka dlažeb. Štukování kuchyň, chodba, obklad kuchyň.
 11. den – Spárování obkladů a dlažby, montáž sádrokartonových  stropů.
 12. den - Montáž vany nebo sprchové vaničky, kompletace vodoinstalace. Dokončovací práce (akrylát, silikon). Malířské práce.
 13. den – Kompletace elektroinstalace, dokončovací práce, malíř , úklid.
 14. den - Předání rekonstruovaného bytového jádra, vysvětlení funkcí zákazníkovi.